מה יהיה בסוף איביי? אתרים חלופיים

אתרים חלופיים לeBay

נמאס לכם מeBay?

אין ספק שאיביי היא המתחרה הגדולה והחזקה ביותר שוק,

אך יש מספר אלטרנטיבות.

הסיבה לכתיבת ניוזלטר זה היא טלפונים שונים ממוכרים ישראלים,

שeBay עושה להם צרות, מעכבת את החשבונות שלהם ומחפשים אחר אתרים נוספים שיוכלו למכור בהם.

וזאת בכדי לא לשים את כל הביצים בסל אחד.

מראש אני כבר מתריעה, שההצלחה באתרים הללו היא חלקית, אבל מצד שני תחרות לאיביי רק תועיל למוכרים בה.

1.Auction.com – לא גובה עמלת העלאת מוצר או עמלת מכירה, אבל כן גובה על תוספות שונות כמו הדגשה. התנועה מינימאלית ואין הרבה אפשרויות באתר.

2.Bidz.com – מתמחים בעיקר בתכשיטים. פיתו לא מעט מוכרי תכשיטים לעזוב את איביי.

3.Bidtopia.com – מעניינים בכך שההצעות והקניות חייבות להתקיים מחשבונות שונים. אין עמלת העלאה או מכירה. מרבית המכירות מתחילות ב0.99 סנט.

4. Bonanzle.com – אתר חדש שמאפשר להעביר את המוצרים שלכם מאיביי. שלא כמו איביי, הם מעודדים קשר ישיר בין הקונים למוכרים. פשוט ונוח בהעלאת מוצרים. המוכרים אוהבים את האתר הזה, אך הוא עדיין קטן מידי

5.eBid.com – האתר השני בגודלו בUK. זמין גם באוסטרליה, ארה”ב, קנדה ואירלנד. אין עמלת העלאת מוצר. האתר גדל במהירות עם כמות מכירות גדולה. הם לא גובים עמלות וזאת בתמורה לתשלום חד פעמי של 99$. מידי פעם האתר מציע הנחות על מחיר זה.

6. eCarter – אתר עם כמה יתרונות. העלאה קלה ומהירה. יש כמה הצלחות במכירה באתר זה. יש מוצרים שנמכרים בו מעולה ויש מוצרים שלא נמכרים כלל. עליכם לבדוק האם האתר יעבוד עבור המוצרים שלכם. המכירות בו גדלות במהירות רבה.

7.OnlineAuction.com – הרשמה בסיסית חינם, אך בכדי לאשר את החשבון יש לשלם סכום של 4$ בחודש ומכירה תעלה לכם 8$ בחודש. תשלום עבור המכירה, יעזור לכם מלשלם את עמלת המכירה.

8.Overstock.com – נמכרים באתר בעיקר סטוקים של עודפים. מאפשרים למשתמשים להעלות מכירות באתר. אין עמלת מכירה או עמלת העלאת מוצר.

9.SalvageSale.com – מתמחים במכירות של כמויות גדולות או של מוצרים גדולים. מאפשר למוכרים למכור סחורה כבדה, רכבים וכו’.

10.TheSOCExchange – גובים מחיר של 1$ בחודש או 10$ לשנה למכירה בלתי מוגבלת. לא שמעתי עדיין על הצלחה יותר מידי גדולה באתר.

11.Webidz.com – אין עמלה על העלאת מכירות, אך כן גובים 5$ בכדי לאשר את החשבון ויש לאשר את החשבון בכל פעם שמעדכנים את הפרטים האישיים.

12.iOffer.com – קונים ומוכרים אחרי שניתנות הצעות. ניתן לייבא מוצרים ופידבקים מאיביי.

13.Ubid – אתר למכירה און ליין, הצליח לזכות בלא מעט פופולאריות. אמנם האתר לא זוכה לקצה הפופולאריות של איביי, אך עדיין יכול להניב רווחים. האתר מקדם עצמו בעיקר בטלויזיה ובאינטרנט. הדבר האטרקטיבי ביותר באתר זה הוא שאין לא עמלות עד ביצוע המכירה. החלק השלילי הוא שכל התשלומים עוברים דרך האתר עצמו ויכולים לעבור 15 יום עד שהם משלמים לכם. עבור מוכרים מתחילים זה יכול ליצור בעיה.

14.  Google Product Search– אף אחד לא יכול לערער על העוצמה של גוגל. מקבל הרבה תשומת לב ממשתמשי גוגל להוטים. הוא חינמי כל עוד יש לכם אתר משלכם. ניתן להוסיף שימוש באד וורדס בכדי להשיג יותר תנועה למוצרים שלכם.

חשוב מאוד לציין –  המכירה באתרים הללו אינה יכולה לשמש במקום מכירה באיביי מאחר והתנועה בהם דלה.

לכן, טוב להשתמש בהם כתוספת.

בנוסף יש לזכור ששימוש באתרים אלה, לא מבטיחה את כספנו כמו שפייפאל עושה עבור איביי.