מחקר שוק לפני מכירה באיביי

כל מוצר שמועלה למכירה באיביי מתמודד מול אלפי מוצרים אחרים. כיצד תוכל אתה להגיע אל הלקוחות שמעוניינים במוצר שלך? וכיצד תדע כיצד לתמחר את המוצר שלך בצורה נבונה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מוכרים רבים באיביי שואלים את עצמם כיצד הם יכולים להגדיל את היקף המסחר, להגיע ליותר לקוחות באיביי, ולהרחיב את העסקים. גם אחרי שהבנתם מה כדאי ומה לא כדאי למכור באיביי, והבנתם כיצד להשתמש בפייפאל, יש עדיין שאלות רבות שחשוב לענות עליהן. המסחר באיביי הוא מסחר תחרותי, וחשוב מאד שכשאתם מעלים מוצר למכירה באתר אי ביי, תתמחרו את המוצר שלכם בצורה נבונה. בכל רגע נתון יש באיביי המוני מוצרים למכירה במחירים אטרקטיביים מאד. אם המוצר שלכם לא יהיה בעל יתרון, המוכרים האחרים באתר יזכו להרוויח ואילו אתם תישארו בצד.

אם כבר יש לך חשבון איביי ואתה תוהה איך להגדיל את הרווחיות של העסק שלך באיביי, יכול להיות שכדאי לך להתמקד במחקר שוק רציני.  כלי חשוב מאד באיביי הוא אופציית החיפוש. גולש שנכנס לאתר אי ביי ומעוניין לקנות מוצר מסוים יקליד את שם המוצר בתיבת החיפוש, וכך יגיע למוצרים המתאימים עבורו. וכאן המקום לשאול: האם כשאתה מעלה מוצרים למכירה באיביי אתה נותן להם שם נכון ומדויק? חשוב להכיר את המונחים והמושגים המשמשים באיביי, והדרך לעשות זאת היא לחפש מוצרים דומים לאלו שאתה מעוניין להעלות למכירה.

הדרך להגיע לראשית רשימת החיפוש, היא כתיבת כותרת מנצחת באיביי. מוצר שמועלה למכירה עם כותרת טובה, שגם מושכת את העין ונראית אטרקטיבית, וגם מתאימה להגדרות החיפוש באתר, יגיע לידיעתם של גולשים רבים יותר ויימכר הרבה יותר.

יש כמה כללים ראשונים לעבודה נכונה באיביי, ואחד מהם אומר שתמיד יש לבדוק מהו טווח המחירים בהם נמכרים מוצרים דומים למוצר שלך.

אם תעלו מוצרים למכירה במחירים החורגים ממחירי השוק, לא רק שתישארו בלי לקוחות, אלא גם יהיה לכם שם שלילי באי ביי. אם אתם מעוניינים להצליח למכור, וגם לבנות לעצמכם מוניטין ולקבל פידבקים באיביי, הדרך לכך היא למצוא את המחיר האטרקטיבי ביותר שבו אתם יכולים למכור את מוצריכם ולהישאר ברווח. בדרך זו יהיו לכם הרבה לקוחות, וככל שתבצעו עיסקאות מוצלחות כך תקבלו יותר ויותר פידבקים חיוביים מאתר אי ביי.

דרך מצויינת להגיע ולהכיר את השוק של אי ביי הוא לבצע חיפוש בעצמכם. לפני שאתם מעלים מוצר למכירה באי ביי כדאי להכניס את שם המוצר לתיבת החיפוש, ולראות אילו מוצרים מוצעים למכירה בקטגוריה שלכם ובאילו מחירים. אפשרות מתקדמת יותר היא לסנן את תוצאות החיפוש כך שתקבלו רק עיסקאות שכבר הסתיימו. שיטה זו תיתן לכם תמונה מאד אמינה של טווחי המחירים הריאליים באתר איביי.

חיפוש מהיר באינטרנט יעלה כמה וכמה תוכנות חינמיות שמשמשות ככלי עזר לאיביי. יש כמה תוכנות שיוכלו לסנן עבורכם תוצאות חיפוש בדרך מתוחכמת, כך שתוכלו להגיע למידע מדויק ורלוונטי על המוצרים שאתם רוצים להעלות למכירה באיביי ועל המחירים שבהם הם נמכרים בדרך כלל. תוכנות אחרות שתומכות בסוחרים באיביי יוכלו לחשב עבורכם בדיוק את גובה העמלה שתצטרכו לשלם לאיביי, וכך לבדוק את כדאיות המכירה.

יש תוכנות אחרות שניתן להתקין על המחשב כך שכל הזמן תהיו מעודכנים לגבי מכירות פומביות באיביי. אם יש מוצר שבו אתם מעוניינים – לקניה או למכירה – תוכלו לקבל הודעות עדכניות מאתר איביי על מוצרים שמועלים למכירה בכל רגע נתון, וכן על הצעות נוספות שיכולות לעניין אתכם.

לסיכום, אם אתם סוחרי אי ביי מתחילים, אך רוצים לרכוש כלים כדי להרחיב את הנוכחות שלכם באיביי, וליצור לעצמכם קהל לקוחות נאמן, הדרך לכך עוברת דרך מחקר שוק והשקעת זמן ולימוד.

אתר איביי אינו אתר מסובך, וישנם כלים רבים שיכולים לעזור לכל אחד שרוצה להרחיב את היקף המסחר באיביי.

מה שחשוב, הוא לא להעלות מוצרים למכירה ללא מחקר שוק מקדים וללא היכרות עם המאפיינים הבסיסיים ועם התכונות של איביי.

חשוב להבין כמה תצטרכו לשלם לאתר איביי, כמה יעלה לכם המשלוח, אילו מוצרים נמכרים באיביי ובאילו מחירים, כדי שתוכלו להעלות מוצר למכירה עם מחיר אטרקטיבי. הדרך להצלחה באיביי עוברת דרך השקעה והיכרות עם השוק.