לגלגל כסף באיביי מוטורס

אם אתם חדשים באיביי, אולי עוד לא הבנתם, שאיביי מקצה אגף נפרד לחלוטין שנקרא “איביי מוטורס”. הוא מוקדש כולו לנושאים הקשורים לרכב, בין אם חלקי חילוף ובין אם רכבים, משאיות, סירות וכלי רכב אחרים על כל רכיביהם.

בפוסט זה אסקור את הדברים שחשוב לדעת בכדי למכור באיביי מוטורס.

אם החלטתם שהגיע הזמן למכור קצת באיביי מוטורס, הנה כמה טיפים מהירים שיכולים לעזור לכם.

הכנה מקדימה

במידה ואתם מוכרים כלי רכב של ממש, חשוב ביותר לקחת את הזמן בכדי לבצע הכנות לפני שתעלו בפועל את המכירה:

  1. בידקו את חוקי איביי בנושא מכירה של כלי רכב ושימו לב שאתם עונים על כל הקריטריונים המתבקשים בכדי למכור באתר.
  2. הכינו את רכבכם למכירה – גם אם אינכם מצפים לקבל המון כסף עבור המוצר אותו אתם מוכרים, נסו להקדיש זמן לטיפול מקדים וניקוי. הפכו את המוצר לראוי למכירה
  3. צילום תמונות רבות מבפנים ומבחוץ – מוצרים באיביי מוטורס, שנמכרים כיד שניה הם לרוב מוצרים יקרים. לכן יש ערך רב לכך שתמונות המוצר יהיו מדוייקות ויתארו לקונה מה הוא עומד לקבל.
  4. בידקו את הנהלים החוקיים למכירה – מדובר בעיקר באלה המוכרים את כלי הרכב עצמם. יש לבדוק מהם הנהלים למכירה, לודא שכלי הרכב מכיל את כל האישורים הנדרשים. בידקו מהם המיסים והעמלות שיש לשלם במדינה שבה ימכר הרכב.

העלאת המוצר באיביי מוטורס

ברגע שסיימתם להכין את המוצר למכירה, הגיע הזמן להעלות אותו לeBay Motors. חשוב מאוד לשים לב לדברים הבאים:

  1. העמלות עבור איביי מוטורס הם שונות לגמרי מעמלות עבור מוצרים אחרים שנמכרים באיביי.
  2. תיאור המוצר הוא המפתח – בנוסף לתיאור מאפייני הרכב, קילומטרים, יצרן, מודל וכו’. כל מידע אחר שאתם כבעלי הרכב יכולים לספק, רצוי שיפורסמו בדף המכירה. למשל: קושי בהנעה, חלודה וכו’.
  3. ציינו כל שינוי שנוצר ברכב או חלק לא מקורי – ציינו באופן מדוייק מהו החלק שהוחלף או שונה.
  4. הוסיפו את פרטי הקשר ואת רשיון הנהיגה
  5. זיכרו שקיימת אפשרות לסיבוכים במשלוח – מאחר ומרבית המוצרים שקשורים לרכב הם כבדים, זיכרו להוסיף אפשרות “לאיסוף עצמי” במידה ואינכם רוצים לשלוח את המוצר. במידה ואתם מעוניינים לשלוח את המוצר, רשמו את תוספת העלות בדף המכירה.

בעוד שמכירת מוצרים באיביי מוטורס נראית מורכבת, יותר ויותר יצרנים בארה”ב משתמשים באפשרות זו הן עבור כלי רכב והן עבור חלקי חילוף. שימו לעיניכם טיפים אלה, גם אם אתם מוכרים חלקי חילוף בלבד וזיכרו כי דף המכירה מהווה מעיין חוזה ובכדי שהקונה יהיה שבע רצון ותקבלו פידבק חיובי, יש להקפיד על כנות.