איביי – איך מתחילים למכור?

למכור באיביי זה דבר אפשרי וקל.
הדבר החשוב הוא ללמוד איך למכור באיביי וללמוד לעשות כסף בזמן קצר.
כמה אסטרטגיות מפתח יכולות לעזור לנו להתחיל ולעשות כסף באיביי.
1.    המוצר – הדבר הראשון שעלינו לעשות כשאנו מתחילים למכור באיביי הוא למצוא מוצר. בתחילת הדרך ניתן למצוא מוצרים שקיימים בסביבה הקרובה שלנו – בית, מחסן, ספריה ישנה, ארונות.

יש כאלה שאומרים שקיימים אצלנו בבית מוצרים בשווי של אלפי שקלים ויותר. חלק מהמוצרים שקיימים בסביבתנו הקרובה הם דברים שאמנם קל למצוא, אך לא לכולם יש שוק באיביי. מאחר והעלאת המוצר מלווה בעמלה, הבעיה עם העלאת מוצר שלא נמכר היא בזבוז הכסף.

למזלנו, לאיביי יש כלי חינמי שנקרא completed listing או בעברית “מכירות שהסתיימו”. הכלי עובד באופן הבא – רושמים את שם המוצר אותו מעוניים למכור בשורת החיפוש. אחרי שהתוצאות מופיעות עליך ללחוץ על האפשרות של “מכירות שהסתיימו” שיופיע משמאל לדף. לחץ עליה.

עתה יופיעו בפנייך נתונים על מכירות המוצר הזה שהסתיימו ב 30 הימים האחרונים. המכירות שצבועות בירוק הן מכירות שנמכרו ואילו האדומות לא נמכרו.
2.    העלאת המוצר לאיביי – מצאת נעלי ספורט של הילד שלך שהוא מעולם לא נעל. ראית כמה שווה הנעל הזו באיביי. עכשיו כשהחלטת להתחיל למכור באתר, איביי נותנת לך להעלות כ 5 מכירות ראשונות חינם בכדי שתוכל להתאמן וללמוד.
3.    קטגוריה – כל מוצר בebay צריך לשים בקטגוריה המתאימה. בחירת הקטגוריה היא חשובה מאחר ושמונים אחוזים מהקונים באיביי מחפשים את המוצר לפי הקטגוריה שבה הוא נמצא. גם מנוע החיפוש באיביי מתוכנן על פי קטגוריות. מיקום לא נכון בקטגוריות יגרור מצב שבו לא מוצאים את מכירותיך.
4.    כותרת – כותרת המכירה היא שתופיע כשיחפשו את המוצר שלך באיביי. אתה מקבל 55 תווים לכתיבת הכותרת. בכדי לכתוב את הכותרת בצורה מיטבית יש לנסות ולשים נתונים מדוייקים של המוצר כולל גודל, צבע, מותג וכו’.

מומלץ לנסות ולחשוב מה אתה היית רושם בשורת החיפוש אם היית מחפש את המוצר הזה באיביי. בנוסף, ניתן להכנס ולבדוק מה המתחרים רשמו. זה יתן רעיונות נוספים למילות מפתח בכותרת.
5.    תמונה – הדבר השני החשוב אחרי הכותרת היא התמונה באיביי. כדאי לצלם תמונה טובה, מכל הזויות שתצא ברורה ותוכל לתת הבנה מיטבית של מראה המוצר. צילום תמונה טובה משפיע ומעלה בעשרות אחוזים את סיכויי המכירה של המוצר.
6.    תיאור המוצר – תיאור המוצר צריך להיות כתוב בצורה מדויקת. הנה השלבים לכתיבת תיאור מוצר מדוייק יעזור במכירה:
a.    רשום כותרת מדוייקת עם שם המוצר אותו אתה מוכר
b.    תאר את המוצר אותו אתה מוכר לפרטי פרטים
c.    רשום את כל התכונות, המוצרים שמתלווים למוצר
d.    תאר את היתרונות של המוצר
e.    רשום את ערכו האמיתי של המוצר, או תן לו ערך מילולי כמו “המשקפיים האלה נמכרות במעל 450$”
f.    רשום את תנאי המשלוח ואת עלותו
7.    תקשורת – אף כי אין זהו שלב בבניית עמוד המכירה, תקשורת עם הקונים שלך היא אחד הדברים המשמעותיים ביותר בכדי להפוך למוכר מצליח. בדוק את הדואר שלך מספר פעמים ביום, ענה במהירות ובאדיבות.

לקבלת 3 שעות של קורס איביי מעולה בחינם, לחץ כאן!