איביי – ארוחה עם וורן באפט נמכרה ב-2.63 מיליון דולר

אחד מהמשתתפים במכירה הפומבית, שהתחרה על האפשרות לזכות בארוחת צהריים עם וורן באפט, הסכים לשלם 2.6 מיליון דולר בשביל זכות זו.

הארוחה נתרמה על ידי המשקיע המהולל כחלק מאיסוף כספים לצדקה, שנערך כל שנה על ידי איביי.

ההצעה הגבוהה השנה, השנה ה-11 שבה נערכת המכירה הפומבית הזו, עלתה על השיא הקודם של 2.11 מיליון דולר, ששולם ב-2008 על ידי משקיע הונקונגי ששמו זאו דאניאנג.

ב- 2009 זכה בארוחה מנהל חברת השקעות מטורונטו עם הצעה של 1.68 מיליון דולר, לדעתי האישית ניתן לראות כאן את המשבר הכלכלי העולמי בצורה ברורה ואת היציאה ממני. זהות מציע ההצעה המנצחת השנה עדיין לא התגלתה, מכיוון שהמכירה נסגרה רק ביום שישי האחרון.

איביי לא היו פנויים לתת פרטים על המכירה וגם חברת ההשקעות של באפט Berkshire Hathaway לא החזירו תשובה על שאלות בקשר לזכיה.

הזוכה, שיכול להזמין עד שבעה חברים, יזכה לארוחת סטייקים מפוארת במקדש הבשר הניו יורקי – מסעדת סמית’ ווולונסקי, כשאת הארוחה הוא יחלוק עם האדם השלישי הכי עשיר בעולם. המסעדה תורמת גם כן עשרת אלפים דולר לצדקה.

וורן באפט, כמו שהוא עושה בהופעותיו התכופות בטלויזיה, יסכים לדבר כמעט על כל נושא בעולם, למעט מה הוא מוכר וקונה. הרווחים מהמכירה ישרתו את קרן גלייד, ארגון ללא מטרות רווח מסאן פרנסיסקו המציע ארוחות, טיפולי בריאות, טיפול בילדים, מגורים ואימון תעסוקתי לעניים וחסרי בית.

וורן באפט, התחיל עם המנהג של מכירת ארוחה איתו באיביי, כתרומה לצדקה בשנת 2000, לאחר שאישתו הראשונה סוזן, הכירה לו את ארגון גלייד ואת המייסד שלו – הכומר ססיל ויליאמס.

בראיון ביום שישי, ויליאמס אמר שהמכירה הפומבית השנה היא קריטית לארגון בגלל שהמצב הכלכלי הוביל לירידה של 20% בתרומות השנה ואילו הדרישה לשירותים שהארגון מספק, עלתה ב-30%.

התקציב השנתי של ארגון גלייד הוא בסביבות 17 מיליון דולר בשנה.

המכירה הפומבית החלה ביום ראשון בערב (תיזמון הליסטינג היה של חמישה ימים) וההצעות עלו מ-1.8 מיליון דולר ל-2.63 בשעה האחרונה.

תשעה אנשים התחרו על ההצעה ונתנו 77 הצעות שונות. בתחילתו של יום שישי ההצעה הגבוהה ביותר עמדה על 900 אלף דולר.

“אני כולי מלא שמחה אין ספק בכך” אמר ויליאמס לאחר שההצעה הגיעה ל-1.5 מיליון דולר. “וורן באפט מבין את הארגון ותומך בו, אמרתי לו לפני שבוע – אתה אדם כל כך טוב והוא צחק ואמר, טוב אתה יודע, אני מנסה”.

עשרת המכירות הפומביות הקודמות באיביי גייסו לארגון מעל 5.9 מיליון דולר. שלושת הראשונות היו בשידור חי, כשההצעות הגבוהות ביותר נעו בין 25 אלף דולר ל-32 אלף דולר.

וורן באפט, בן 79, בנה הון המוערך ב-47 מיליארד דולר, כשהוא מנהל את חברת ברקשייר, המנהלת 80 חברות ושיש לה עשרות מיליארדים של דולרים מושקעים סביב העולם.

ב-2006 וורן באפט אמר שהוא מפנה את רוב הונו לקרן של ביל גייטס, כשכיום ביל גייטס הוא יושב ראש בחברה של באפט.