איביי – האם כדאי לפתוח חנות באי-ביי לאור השינויים?

אני חושבת שהתשובה לשאלה זו היא מורכבת. למעשה התשובה תלויה בהרבה דברים.

אנשים שמנויים על חנות, משלמים עמלות העלאה יותר נמוכות מאנשים שאינם מנויים בחנות.

אז במובן זה, אנשים שמנויים על חנות באי ביי מקבלים הנחות ביחס לכמות הליסטינגים שהם מעלים.

לכן, אם אתה מוכר מזדמן באיביי ושיטת המכירה שבה אתה משתמש היא רק של מכירות פומביות, הרשמה לחנות תגרום לך באופן פרדוקסלי לשלם יותר עמלות.

אך לעומת זאת, אם אתה מוכר לפחות עשרים עד שלושים מוצרים במחיר קבוע ובנוסף מוכר עוד מוצרים במכירות פומביות, אז פתיחת חנות תגרום לך לחסוך כסף על העמלות.

יש שלוש רמות לחנויות איביי, חנות בסיסית, חנות פרימיום וחנות עוגן (anchor). עלות ההרשמה החודשית ועלות העלאת המוצרים הם כדלקמן:

סוג עלות חודשית עמלת העלאת מוצר
בסיסי $15.95 $0.20
פרימיום $49.95 $0.05
עוגן (Anchor) $299.95 $0.03

ניתן לקבל מידע נוסף ב-  eBay Store Central

 

הדרך הכי טובה לקבוע אם זה הגיוני מבחינתך לפתוח חנות זה להשתמש ב- eBay’s Store Fee Illustrator

אתה צריך בפשטות להכניס את המספרים לטבלאות והתוכנה תגיד לך האם תשלם יותר על חנות או שתרוויח מכך שלא תפתח חנות.

בנוסף לכל מה שדיברנו עליו עד עכשיו, יכולות להיות עוד סיבות לפתיחת חנות, הסיבה הכי חשובה היא שאתה מקבל URL ייחודי, שאותו ניתן לשלוח לאנשים במייל, להעלות לאתר או לקדם ברשתות חברתיות כמו פייסבוק וטוויטר. בנוסף, ברגע שקונים מבקרים בחנות שלך, הן לצורך קניה והן לצורך הצצה במוצרים, הם יכולים להירשם לקבל מייל ממך.

עניין זה הוא בעל חשיבות אדירה מבחינתך בתור מוכר מכיוון שאתה יכול להשיג כך לקוחות חוזרים, אנשים שכבר התעניינו במוצרים שלך ומעוניינים בך כמוכר. בנוסף, אתה יכול לשווק ולפרסם את המוצרים שלך לבסיס הלקוחות הקבוע שלך, דרך החנות שלך באיביי.

יתרונות נוספים של חנות באיביי היא תמונות חופשיות, אם אתה משתמש באתר אירוח התמונות של איביי. אם אתה משדרג לחנות פרימיום אתה מקבל את הסלינג מנג’ר פרו בחינם.

אם יש לך חנות עכשיו או אם אתה פותח חנות באיביי, אתה יכול לקבל ייעוץ חינם מאיביי. למרות שיש הרבה ביקורת כלפי איביי כשזה נדרש, אני חייבת לומר שכבר יצרתי קשר בעבר עם יועצי החנויות של איביי ושהם ממש טובים. אם רק פתחת חנות, הם יעברו איתך על כל הדברים ההכרחיים ויקחו אותך שלב אחרי שלב בדרך לארגן ולהקים את החנות שלך צורה הטובה ביותר.

נהנית ממאמר זה?

כדי להרחיב את השכלתך בנושא איביי, תוכל לקרוא גם את המאמרים מה כדאי ומה לא כדאי למכור באיביי ופידבקים באיביי