איביי מחלום למציאות

איביי, הקניון הוירטואלי המצליח ביותר בעולם.

רבות כבר נכתב על איביי, הקניון שנפתח לפני כ-15 שנה על ידי אומידייר שראה בחזונו, אנשים מכל העולם שמצליחים ליצור קהילה אחת גדולה שבה ניתן למכור ולקנות מוצרים.

אכן החזון התממש ואיביי הפך לזירת מסחר ענקית המושכת לתוכה 400 מיליון משתמשים, ביניהם גם ישראלים רבים. בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים נחשפו לאיביי, החלו קונים בו, אחרי שהבינו את הפוטנציאל האדיר שגלום בו ובמחירים השערורייתיים שניתן למצוא בו.

אך לא רק שישראלים מצאו בו את המקום לקנות בזול, רבים אחרים החלו מוצאים בו את מקום עבודתם. איביי, מאפשר לתקשר עם יותר משלושים מדינות שונות ולהצליח ולהגיע לשווקים רבים ללא השקעה כספית – ההרשמה לאיביי חינם ועלויות הפירסום נמוכות.

זירות מסחר בינלאומיות חדשות הולכות ונפתחות באיביי כמו למשל איביי אוסטרליה, איביי גרמניה ואיביי בריטניה, שהפכו במהלך החודשים האחרונים לזירות מבוקשות ומצליחות בהן ניתן למכור מוצרים ולעיתים אף ברווחים גבוהים יותר מאשר אלו שבאיביי ארה”ב. בין הישראלים הרבים שכבר ראו באיביי את הפוטנציאל העצום נמצא גיא ב. מוכר איביי מזה כמה חודשים “בהתחלה לא הבנתי את היכולות האדירות של האתר, התייחסתי אליו כאל הבטחת הכנסה מסוימת ואפילו לא חלמתי לשנייה שאגיע ליום שלא אצטרך לצאת מהבית.

ממוצע מכירות התחלתי של 1000$ פלוס ועוד היד נטויה! (!!!)”. כאשר גיא הגיע ללמוד למכור בeBay היה לו ברור מה הוא רוצה למכור, אך ישנם מוכרים אחרים כמו למשל תומר א. שעשה קורס איביי לפני מספר חודשים:

“התחלתי לעשות איביי בערך באפריל השנה, וכבר שבוע שעבר הגעתי למחזור מכירות של 2000 דולר ביום..”. תומר החל את דרכו בeBay ללא שום רעיון לגבי אילו מוצרים כדאי לו למכור.

הוא רק ידע שיש כאן אפשרות כלכלית מעולה.

לפני מספר חודשים נסע תומר לטיול בסין והחליט להשתקע, אחרי שהבין את הפוטנציאל העצום של אפשרות מכירת המוצרים מסין.

אז תומר וגיא הם רק חלק קטן מהאנשים שהבינו שיש אפשרות לעבוד מהבית ולהרוויח כסף, קיימים מוכרים רבים נוספים שקמים בבוקר ובעודם לבושים בפיג’מה, הם מנהלים עסק באמצעות כלי העבודה העיקרי שלהם – המחשב הביתי.
למרות האפשרות הגדולה להכנסה כספית, יש לזכור שבכדי למכור באיביי צריך לעבוד.

העבודה דורשת מציאת מוצרים, מיילים עם לקוחות, הקמת דפי מכירה ותחזוק שלהם.

יש ימים בהם מספיקה שעה אחת של עבודה ויש ימים בהם צריך להשקיע ארבע וחמש שעות.

אחד היתרונות הגדולים באיביי הוא שרוב הזמן העבודה נעשית עבורך – אתה יכול ללכת לישון ולקום בבוקר ולגלות שהרווחת כסף בזמן שישנת. “העסק דופק מסביב לשעון ,קם  למיילים והולך לישון למיילים שכל מייל היום זה כבר $$$..”