איך להגדיל את הרווחיות של העסק שלך באיביי

ישנם כאלה המוכרים באיביי כדי לנקות את הבית שלהם או את המחסן שלהם מפריטים מיותרים. אחרים מוכרים כדי לעשות רווחים קטנים פה ושם. אך יש כאלה שבשבילם איביי מייצג את האפשרות ליצור מקור הכנסה שני או אפילו עסק מהבית.

בחירת המוצר היא חשובה אך כדי באמת להגדיל את ההכנסה אתה צריך לדעת איך להגדיל את המספר ואת כמות ההצעות שאתה מקבל למוצר. מוכר באיביי חייב למקסם את הרווח השולי של כל מוצר. מאמר זה נותן מספר טכניקות להגדלת הרווחיות.
1.    מכור מוצרים דומים באותו זמן – אנשים המציעים הצעות על המוצרים במקרים רבים יכנסו כדי לראות איזה עוד מוצרים אתה מוכר שיכולים לעניין אותם. משלוח משולב יכול להוריד את העלות ואריזת מספר מוצרים יחד מורידה את עלות האריזה למוכר.
2.    צור מארזים של מוצרים מבוקשים ביחד עם מוצרים פחות מבוקשים על מנת להגדיל את המכירות – זוהי טכניקת מכירה פומבית ישנה.

אם המציע רוצה את המוצר היותר טוב, הוא צריך לקנות את שניהם. אם שני מוכרים מציעים את אותו המוצר, הקונה יתן הצעה על מכירה בה יש שני פריטים. מארז של שני פריטים זולים יכול גם כן להגדיל את ההצעות. יתכן שהקונה לא ירצה לשלם משלוח על מוצר זול אחד אך יסכים לעשות זאת בשביל שניים.
3.    זכור את העונתיות – אל תמכור מגלשי סקי באמצע הקיץ ובגדי ים בחורף. ודא שאתה מציע את המוצרים העונתיים מספיק מוקדם בעונה על מנת לאפשר להם להגיע בזמן. אל תצפה למכור הרבה קישוטי כריסמס שבוע לפני החג.
4.    הבנת שולי הרווח – אל תקנה כדי למכור מחדש בחנות באיביי בשביל רווח של 5$ כשאתה יכול לעשות 20$ על מוצר אחר. קבע את ההכנסה החודשית הרצויה לך ובחר מוצרים בהתאם. רוצה לעשות 1000$ בחודש? זה אומר שאתה צריך לעשות 250$ בשבוע ולכן עשר מכירות מוצלחות של 25$ רווח או חמישה מוצרים של 200$ בחודש או עשרה מוצרים שירוויחו 100$ כל אחד. בנוסף לארוז 10 מוצרים לוקח פחות זמן מלארוז 20. תמיד קח בחשבון את הזמן כעלות.
5.    אל תשכח מכירות של הדלת האחורית ומכירות של מוצרים משלימים – תמיד תציע מוצרים דומים תוך כדי תהליך התשלום או באתר / חנות שלך. אם אתה מוכר גדרות למלונות, מוצר משלים יכול להיות קולר לכלבים, מוצר משלים נוסף יכול להיות דלת לחיות מחמד או ספר העוסק בנסיעה עם חיות מחמד. מוצר של הדלת האחורית לספר יכול להיות מוצר שעוזר למשפחה לנסוע בצורה בטוחה עם חיית המחמד (למשל כלוב לחתולים).
6.    הרשימה – להרבה מוכרי איביי מצליחים יש רשימת דיוור שבה נמצא הכסף. שימוש במענה אוטומטי מאפשר למוכרים לשלוח באופן אוטומטי לאנשים שקנו אצלם אימייל בנוגע למוצרים שהם מציעים למכירה. בנוסף ניתן לשלוח להם חומר בנוגע למכירות עתידיות ולהגדיל את מכירות הדלת האחורית. ברגע שלקוח קונה ממך יש יותר סיכוי שהוא יקנה ממך פעם נוספת.
7.    החשב את סוג הלקוחות – אספנים יצפו לדברים אחרים מאשר לא-אספנים. לדוגמא, קוני ספרים שהם בעלי אלרגיה לניקוטין ישמחו לראות בתיאור המוצר “ספר מבית ללא עישון”. זה יתן לך הצעות טובות יותר על המוצר. זכור תמיד לחשוב על מה הלקוח יצפה לראות בתיאור המוצר.
8.    תנאי המכירה ותיאור המוצר צריכים להיות מתוארים בכל מכירה – תמיד תאר את אפשרויות המשלוח, באיזה ימים אתה שולח, אילו סוגי תשלום אתה מקבל וכו’. זה חוסך זמן ומראה על רצינות.

הגדלת הרווחיות עוסקת בהשארת העלויות נמוכות בצורה סבירה תוך כדי העלאה של כמות ההצעות על כל מכירה. תיארנו פה כמה טכניקות שמאפשרות להגדיל את הרווחיות. עכשיו מה שאני מציעה לך הוא לשבת עם עצמך ובאופן מנטלי לעבור על ההליך של המכירות באי ביי ולנסות למצוא בעצמך כמה טריקים שיכולים לעשות את ההבדל.

לקבלת 3 שעות של קורס איביי מעולה בחינם, לחץ כאן!