איך למכור באתר איביי?

בצעו מחקר שוק לפני המכירה באיביי:

לפני העלאת מוצר למכירה באיביי כדאי לבדוק את מצב השוק. כל בעל חשבון אי ביי יכול לבצע חיפוש במכירות שכבר יצאו על הפועל (completed auctions).

בדיקת העיסקאות הללו תניב עבורכם מידע רב. שאלו את עצמכם את השאלות הבאות –

האם המוצרים שאני רוצה למכור נמכרים באיביי?

ובאילו מחירים?

חשוב שתחשבו היטב: האם אתם יכולים למכור את המוצר שלכם ברווח?

כיום ניתן לבצע סקרי שוק מדויקים וטובים דרך האינטרנט. מנוע החיפוש של אי ביי הוא רק אחד מכלי עזר לאיביי שקיימים. תוכלו לבדוק מחירים שונים תוך חיפוש בגוגל, או בfroogle – מנוע חיפוש המוצרים של גוגל. בדרך זו תוכלו לדעת לא רק מה כדאי למכור, אלא גם מה לא למכור באיביי.

שיטת הקטגוריות באיביי:

נסו להבין כיצד בנויה שיטת הקטגוריות באי ביי.

אם יש לכם מוצר מצוין אך לא הכנסתם אותו תחת הקטגוריה הנכונה, הרי שאתם למעשה לא קיימים באיביי.

שיטת הקטגוריות פותחה כדי לאפשר לצרכנים באתר איביי להגיע בצורה מהירה ומדוייקת אל המוצרים שהם מעוניינים בהם. חשוב מאד להעלות את המוצר שלכם תחת הקטגוריה הנכונה ולתת לו תיאור כמה שיותר מדויק, כדי שמנוע החיפוש של אי ביי יזהה את המוצר שלכם ויציג אותו עבור קונים פוטנציאליים.

כתיבת תיאור מדויק ומזמין באיביי:

במאמרים קודמים, כמו איביי – איך מתחילים למכור?או סרגל כלים ליצירת רווח באיביי ניסינו לתת כמה כלים טובים להתחלה. אחד מהנקודות החשובות ביותר שיש להביןהיא שאתר אי ביי הוא אתר ענקי ולכן חשוב מאד לתת תיאור טוב של המוצר. כתיבת כותרת מנצחת באיביי היא ענין שאי אפשר להמעיט בערכו. כותרת טובה למוצר שלך תקבל הופעות רבות במנועי החיפוש, תמשוך את עינם של קונים פוטנציאליים, ותפרסם אותך באתר איביי.

נסו לכתוב תיאור ידידותי ומזמין.

באתר איביי המוצר שלכם יוצג לצד מאות מוצרים אחרים, ולכן חשוב שהתיאור שאתם נותנים יהיה מדוייק, אמין, וגם מיוחד. נסו לפרסם את המוצר שלכם דרך התיאור שאתם נותנים לו, אך אל תגזימו. אימרו את האמת ואל תספרו ניסים ונפלאות על סגולות שלא קיימות במוצר. אתר אי ביי מתגמל סוחרים הגונים ואמינים. חשוב לזכור כי בסופו של דבר, הקונים באתר איביי הם צרכנים חכמים שמחפשים מחירים זולים, ולא רוצים ליפול בפח.

 

חישבו כמו צרכן באיביי:

נסו להכניס את עצמכם לראש של גולש באיביי. אילו מוצרים הוא מחפש? למה הוא גולש באיביי? ככל שתבינו את הראש של הלקוח כך תוכלו לקלוע לטעמו ולמשוך אותו אל המוצרים שלכם.

לקוחות רבים שואלים את עצמם איך למצוא עסקה משתלמת באיביי, ולכן מחפשים כל הזמן את המוצרים הטובים ביותר במחירים האטרקטיביים ביותר.

שיטת המכירות הפומביות של אתר אי ביי מאפשרת לגולשים לקנות מוצרים במחירים הזולים ביותר הקיימים בשוק. אם תחשבו כמו צרכן, תבינו היכן הוא יחפש את המוצרים ובאילו קטגוריות הוא יחפש. נסו להתאים את זמן המכירה באיביי לזמן שבו רוב הגולשים נמצאים און ליין (שעות הערב המוקדמות). בצורה זו תוכלו להרחיב את היקף המסחר שלכם באיביי, תגיעו לרווחים יפים וגם תצברו פידבקים חיוביים מאתר איביי.