איך למכור ספרים באיביי

איביי | ספרי איביי | ebay

ספרים הם אחד מסוגי המוצרים שהכי קל למכור באיביי.

אם הספר יצא לאור בשנים האחרונות אז העלאת הספר למכירה באיביי תיקח פחות מדקה, תודות למאגר פרטיי הספרים שקיים באיביי. העלאת ספר עתיק או נדיר, תארך זמן ממושך קצת יותר.

מכירה על ידי שימוש במאגר פרטי הספרים

אם לספר שאתה מתכוון למכור יש מספר ספר בינלאומי סטנדרטי (ISBN), אז כל מה שאתה צריך לעשות הוא בפשטות לרשום את המספר בקטגוריה של Sell your item והמידע על הספר יעלה מיידית. את מספר ה ISBN  ניתן למצוא על כל ספר מעל הברקוד שלו. כשאתה מבצע העלאה בצורה כזו, כל המידע לגבי הספר מוכנס בצורה אוטומטית לתוך תיאור המוצר בדף המכירה שלך. מידע זה כולל את שנת ההוצאה לאור, מחבר, מספר העמודים, גודלו של הספר ועוד.

להרבה ספרים הנמצאים במאגר המידע של איביי יש אפילו את התמונה של עטיפת הספר, שאותה תוכל להכניס בדף המכירה שלך.

אז בתור מוכר ספרים, אתה יכול למכור ספרים תוך כדי שאתה עושה שימוש במאגר המידע הזה, אך כמובן שיש לך את האפשרות לערוך את דף המכירה האישי שלך ולהוסיף מידע משלך.

כשאתה בא למכור ספרים משומשים, תזכור שחשוב מאוד להוסיף מידע לגבי מצבו של הספר, לצד המידע שתקבל ממאגר המידע של איביי. מידע על מצבו של הספר יאפשר לקונה להבין בצורה טובה יותר על מה הוא משלם. ספר חדש לא מצריך הוספת מידע אלא אם הוא פגום.

מכירת ספרים ישנים בצורה ידנית

ספרים ישנים יותר, לא יימצאו במאגר המידע של אי ביי, ואנחנו בתור מוכרים נצטרך למלא את המידע עליהם בצורה ידנית. אם הספר יצא לאור לפני שנות ה-70, לא יהיה לו מספר ISBN ולכן גם לא יהיה עליו מידע במאגר המידע. במקרה כזה נצלם את הספר והתמונה תשמש אותנו כתמונה הראשית בדף המכירה. כדי למכור ספרים בצורה יעילה, רצוי להכניס את כל המידע הרלוונטי לגבי הספר בקטגוריה של תיאור המוצר. המידע יכלול פרטים כמו מספר העמודים, האם הספר הוא כריכה רכה או כריכה קשה ועוד.

מכירת ספרים ישנים (ענתיקות) באיביי רצוי שתעשה תוך כדי שימוש במספר תמונות של הספר, שצילמת בעצמך, ורצוי מאוד לצלם הן את העטיפה והן מספר דפים פנימיים, על מנת להראות את מצבו.

הערך של ספר עתיק תלוי כמעט לחלוטין במצבו. לכן תצלם כל סימן או קמט שאתה יכול לחשוב שיכול להשפיע על המחיר. זה יעזור לך הן במכירת הספר ותמחורו והן בהימנעות מקבלת פידבקים שליליים מקונים שמצאו אי התאמות בין תיאור המוצר למוצר עצמו.

תמחור הספרים

כשאנו מוכרים ספרים באיביי, אחד הדברים החשובים ביותר הוא לתמחר את המוצר שאנו מוכרים, מספיק גבוה כך שנוכל לעשות רווח, אך גם מספיק נמוך כך שנוכל להיות תחרותיים. דבר ראשון שאני מציעה לך הוא לעבור בצורה חטופה על דפי מכירות של הספר הזה אצל מוכרי איביי אחרים ולבדוק איך הם מתמחרים את הספר המסוים הזה. פעולה נוספת שרצוי שתעשה היא לבדוק את מכירות הספר שהסתיימו על ידי שימוש בCompleted listing ולראות איזה מחירים הוא השיג בעבר. לאחר שאספת נתונים אלו, השתמש בהם כבסיס שממנו אתה יכול לכוון את התמחור. אם הספר אינו מוצע כלל למכירה באיביי, אתה יכול לבדוק באתרים מקבילים – אמאזון, או אתרי ספרים נוספים וכך תקבל הערכה לגבי שוויו.

איביי | ebay | ספרים

מאגר המידע של איביי הפך את מכירת הספרים באתר לאחת הדרכים הקלות ביותר להגדיל את הכנסתנו כמוכרים. שינויי העמלות שנעשו בזמן האחרון גם כן עזרו לנו והפכו את ההעלאה והמכירה ליקרים פחות. מוצרי תקשורת, שבהם נכללים גם ספרים, הם עכשיו זולים יותר להעלאה מאשר מוצרים בקטגוריות אחרות. עובדה זו הופכת את מכירת הספרים באיביי לבעלת סיכון נמוך ולכן למשתלמת.

לקבלת 3 שעות של קורס איביי מעולה בחינם, לחץ כאן!