אסטרטגיה למכירה באיביי בזמן אינפלציה

לא פעם פונים אלי סוחרים באיביי בעת מיתון במכירות ושואלים – מה קורה? למה אין מכירות?

חלק מהמוכרים אינם מבינים כי המכירות באיביי ארה”ב מושפעות ממצב הכלכלה ולכן רצוי ביותר להבין את המצב הכלכלי במדינה בה אנו מוכרים. בניוזלטר זה אספר לכם על מספר מגמות בכלכלה של ארה”ב, שיכולות להשפיע על המכירות שלכם.

האינפלציה בארה”ב מגיעה.  אין ספק בכך. אני לא רוצה לסבך אתכם יותר מידי עם מושגים כלכליים טכניים, אך ההכרזה של הבנק המרכזי של ארה”ב על הדפסה של 600 מיליארד דולר ויזרים אותם לתוך הכלכלה המשוועת לעזרה של ארה”ב, למעשה מבטיחה שהאינפלציה תמשיך לגדול מעבר למה שאנו רואים כיום. זה מכריח אותנו להביא בחשבון את הדברים הבאים:

  • מחירי הכותנה במנפטות הגיעו ל-90% מהמחירים הגבוהים שהיו אי פעם וזה ישפיע במהרה על מחירי הבגדים.
  • מחירי התירס עלו ב-30% בשנה האחרונה. התירס משמש כמרכיב חיוני באלפי מוצרים תעשייתים ומוצרי צריכה.
  • מחירה של חבית נפט כיום הוא 80$ ויש תחזיות אמינות המדברות על כך שתוך שנה הוא יגיע ל-150$.
  • הדולר עלה בשבועות האחרונים ביחס למטבעות אחרים בעולם אך המגמה לטווח ארוך שלו היא כלפי מטה. דולר נמוך גורם למוצרי יבוא לארה”ב להיות יקרים יותר

כך שזו רק שאלה של זמן, כנראה שאחרי תקופת החגים, שהעליה במחירי חומרי הגלם תתחיל להשפיע על מחירי מוצרי הצריכה עצמם. המשמעות היא, שכל מוצר שאתם קונים על מנת למכור באיביי, יעלה יותר. אך בכלכלה שנמצאת במיתון זה יהיה כמעט בלתי אפשרי לגלגל את העליה הזו על הקונים שלנו. התוצאה של זה היא, ששולי הרווח יקטנו ובמקרים גרועים יותר לא יהיה רווח כלל.

מבחינה היסטורית כאשר יש אינפלציה, המשכורות הם הדבר האחרון שעולה. כך שתמיד חולפת תקופה של בין 3-6 חודשים עד שהמשכורות עולות. זה פרק הזמן שקשה יותר למוכרים.

מאחר והכלכלה בישראל מושפעת מאוד מהכלכלה בארה”ב, רצוי להחיל על עצמנו כמה כללים שיכולים לעזור למכור יותר בתקופה זו –

  • אם המוצרים שלכם ממוקמים בארה”ב ואם יש לכם את המזומנים, או יכולים ללוות כסף, קנו ואחסנו מוצרים לפני שהמחירים עולים. כמעט אף פעם איני ממליצה לצבור חובות בכדי לקנות מוצרים, אך אם יש לכם מאה אחוז ודאות שהמוצר יימכר, אז זוהי אסטרטגיה טובה. בנוסף, במהלך תקופה של אינפלציה, תרצו להיות החייב ולא המלווה – כך תשלמו חובות עם דולרים זולים יותר.
  • חשבו על מכירת מוצרים משומשים. אם מחירי הבגדים יעלו ב-30%, מכירות של מוצרים משומשים יגיעו לשיא. הרווחים על מוצרים משומשים הרבה יותר טובים בין כה וכה.
  • חישבו על מכירת מוצרי מידע. ברגע שתפתחו מוצר, העלות עבור המוצר עצמו תהיה מזערית. הרווחים עבור מרבית מוצרי המידע הם בעלי רווח של 90%.
  • חפשו אחר תוכניות שותפים – זה יאפשר לכם להרוויח כסף כמעט ללא עלות.

אלו הם מספר רעיונות להתמודדות עם האינפלציה הגואה בארה”ב.

והיום בפינת הטיפים

פנה אלי י’ שסיפר על הונאות חוזרות באיביי בתקופה האחרונה של דיסק און קי.

מדובר במוצרים בעלי נפח עצום של 256G של קניגסטון שנמכרים במחירים מצחיקים.

עוד מידע תוכלו למצוא כאן