מה כדאי ומה לא כדאי למכור באיביי

סוחרים רבים באי ביי מתלבטים האם כדאי להם לסחור במוצרים ממותגים, או להתמקד במוצרים אחרים.

ראשית, כפי שילמדו אתכם בכל קורס איביי, אם אתם סוחרים עצמאיים ואינכם בעלים או מייצגים של חנות אמיתית, יכול להיות שמכירת מותגים באיביי אינה הדבר הנכון בשבילכם.

כפי שנסביר במאמר זה, דווקא איביי הוא מקום בו ניתן להרוויח יותר ממכירת מוצרים לא ממותגים. אם אתם סוחרים מתחילים באיביי ומחפשים את הנישה שלכם, ודאי תמצאו ענין במאמר זה.

כל סוחר מתחיל באיביי, ואפילו מי שפתח את אתר אי ביי לראשונה בחייו, יודע עד כמה האפשרויות וההיצע הוא אדיר. למעשה, כמעט כל מוצר הקיים בשוק האמיתי ניתן למצאו גם באיביי, והרבה פעמים המחיר הוא משתלם וכדאי. אם אתם סוחרים שמבקשים להרוויח מאי ביי, ולמצוא לעצמכם נישה שבא תוכלו למכור ולהרוויח, כדאי שתחשבו פעם נוספת על מכירת מוצרי מותגים באיבי.

איביי הוא זירת מסחר בינלאומית, אך מוצרי מותגים מכרים בדרך כלל בחנויות אמיתיות. מאחורי כל מותג עומדים בדרך כלל רשת חזקה, גוף כלכלי חזק ומבוסס, וגם קהל צרכנים נאמן שמוכן לשלם לא מעט עבור המותג שבו הוא חושק. המכירה באיביי היא בסגנון שונה מעט. באי ביי הסוחרים הם הרבה פעמים אנשים פרטיים, שאינם עובדים כשכירים של רשת או חנות גדולה, אלא דווקא מעוניינים להרוויח בעצמם כעצמאים.

כיום, לרוב המותגים הגדולים יש אתרים באינטרנט וחלק גדול מאד מהיקף המסחר שלהם נעשה אונליין. מעבר לאי ביי, ישנם עוד אתרים גדולים המתפקדים כחנויות גדולות למכירת מוצרים ממותגים. אי ביי, אם כן, מציע דווקא משהו שונה, והדרך להצליח באיביי היא להבין כיצד הוא פועל ומדוע הוא שונה מאתרים אחרים.

אי ביי, בניגוד לאתרים אחרים או לחנויות מותגים אמיתיות, הוא שוק פתוח לכולם. היתרון היחסי של הסוחרים בו, בא לידי ביטוי דווקא בכך שהמוצרים המועלים בו למכירה הם ייחודיים ומסופקים ישירות מהמוכר לקונה.

המחירים המשולמים באי ביי הם נמוכים יחסית, דווקא משום שאין למוכרים צורך להחזיק חנות אמיתית, צוות עובדים גדול, או משרד פרסום כדי לפרסם את המותג שלהם.

המוצרים באי ביי נמכרים דווקא בגלל שהם טובים בזכות עצמם. אנשים הקונים באיביי בחרו שלא ללכת לחנות המותג הקרובה לביתם, אלא דווקא לחפש את אותו מוצר באיביי, בעלות נמוכה והגיונית יותר.

כדי להיות סוחר טוב באי ביי, יש להבין את דרך המחשבה של הלקוחות והאנשים הנכנסים לאתר. מי שמחפש באיביי רוצה למצוא מוצר אמין, במחיר טוב, ובשירות לקוחות מעולה. אי ביי ידוע כמקום בו ניתן למצוא מוצרים טובים במחירים נמוכים מאלו של החנויות הרגילות, ובאיכות שאינה נופלת מהם.

אם כן, כיצד תוכל אתה בתור סוחר באי ביי, לנצל את התנאים האלו לטובתך?

כלל חשוב בחיים, הוא לא להתחיל בפרויקט שאין לך סיכוי להצליח בו. לפני שאתם נכנסים לסחור באיביי ומעלים מוצרים באיביי, חשוב להבין את תנאי השוק ומהם המוצרים שיש להם ביקוש. בחירת נישה היא אחד מהצעדים הראשונים שעל כל סוחר אי ביי לחשוב עליהם. דרך מצויינת למצוא נישה ולהבין כיצד אפשר להרוויח ממנה, היא פשוט לשוטט באיביי, לראות אילו מוצרים נמכרים באתר, ולחפש את הפינה שלכם באי ביי.

קורס אי ביי יכול להיות לכם לעזר רב בשלבים אלו של בניית הנישה. בקורס איביי ילמדו אתכם בדיוק כיצד לחפש באיביי, איך אי ביי בנוי ומתנהל, וילוו אתכם אישית במציאת הנישה ובצעדים הראשונים כסוחרים.

לקבלת 3 שעות של קורס איביי מעולה בחינם, לחץ כאן!

הבחירה במוצרים לא ממותגים היא בחירה חכמה, כיון שהיא פותחת בפניכם שווקים גדולים מאד, בהם תוכלו להביט לידי ביטוי את יתרונכם ואף להרוויח. לפעמים מוטב להיות חכם מאשר להילחם לשווא: אין טעם להילחם עם הגדולים ועם חנויות מותגים חזקות, כשיש לכם אפשרות להרוויח הרבה בדרך פשוטה בהרבה.

הדרך להצלחה באיביי עוברת דרך מחקר שוק, הרבה מחשבה ותכנון, וכמובן השקעה ושמירה על אמינות והגינות. אי ביי הוא דרך מצויינת לרכוש ניסיון וביטחון בעולם המסחר, והתוצאות – לא יאחרו לבוא.