מה לא למכור באיביי

 

לעיתים קרובות נאמר שאיביי הוא המקום הטוב ביותר בעולם למכור בו הכל מהכל. במובן הרחב זה נכון, אך בפועל יש מספר דברים שבאופן כללי לא כדאי שתמכור או תנסה למכור באיביי. הסיבה לכך היא לא שאי אפשר למכור אותם, אלא שבעצם זה שתמכור אותם, אתה תפחית מערכו של המוצר שלך, תסכן את מעמדך כמוכר איביי או אפילו תסכן את הקונה שעימו אתה מבצע את העסקה.

 

הנה כמה דוגמאות:

  • ספרים, די וי די ותקליטורים נפוצים וזולים

אומר לך את הדברים בפשטות,  אם אינך  מוכר מקצועי באיביי, בעל משאבים בלתי מוגבלים ומלאי נכון של מוצרים אלה, סביר להניח שלא תעשה כסף רב במכירות של המוצרים האלה באיביי.

יש היצע רב בסוג זה של מוצרים וגם מוצרים חדשים ערכם נמוך יחסית.

פעמים רבות הקונים יעדיפו לקנות את המוצר ליד ביתם ולקבלו ישירות לידיהם, מאשר לקנות אותו באיביי ולחכות ימים או שבועות להגעתו.

אם בכל זאת החלטת למכור מוצרים אלה באיביי, שווה לך לנסות את Half.com, היכן שהמכירה לא מסתיימת אחרי ימים ויש קהל שמחפש את המוצרים האלה.

  • מוצרים מתכלים

מוצרים שפשוט לא אוהבים ששולחים אותם באופני המשלוח הרגילים או בכמויות קטנות.

השאר את המסחר במוצרים אלה לחנויות המקומיות וסחור באיביי במוצרים עמידים, אלא אם כן מוצרים מתכלים זהו תחום ההתמחות שלך.

  • מוצרים ללא ערך

למרות שמאופיו של אתר ebay, ניתן לחשוב שכל דבר הוא בעל ערך, יש סוגי מוצרים שאין להם ערך בפני עצמם.

מוצרים כמו מחסניות דיו ריקות, בטריות משומשות מסוגים שונים, לא יעניינו את רוב האנשים ולא ייצרו הכנסה.

מוצרים עמידים רבים יכנסו גם כן לקטגוריה זו באתר איביי, כמו בגדים משומשים מאוד או מוצרי אלקטרוניקה שאינם במצב טוב ושהחלו לאבד חלק מהפונקציות שלהם.

למרות שיתכן ומוצרים אלה כן ימשכו קונים מסוימים, שווה להפעיל את שיקול הדעת ולחשוב טוב האם הטרחה שווה את ההכנסה.

  • מוצרים שקשה לשלוח אותם

למרות שיתכן ויש הגיון עסקי נכון בלמכור מוצר שקשה לשלוח אותו או לספק אותו באיביי, סביר להניח שזה יצור קשיים כאלה שרוב המוכרים באיביי לא יהיו מוכנים להתעסק איתם.

רק אם יש לך את המערכת המתאימה, את זרם הייצור ואת ההגדרות הנכונות להתמודד עם סיבוכים בסדר עצום, אז שווה להיכנס למכירה של מוצרי אלקטרוניקה גדולים, רהיטים, מוצרים גדולים אחרים, או מוצרים יקרים בצורה יוצאת דופן.

השאר את המסחר בסוג זה של מוצרים לאלו שמתעסקים בזה באופן יומיומי ושיש להם את היכולות להתמודד עם הקשיים הכרוכים בכך.

  • קניין רוחני

זו עוד קטגוריה של מוצרים שעדיף להשאיר לאלו שיש להם מודל עסקי לתחום זה. כשאני מדברת על קניין רוחני, אני מדברת על דברים כמו חומרה, תקשורת, עבודות אומנות, טקסטים או מידע. לא משנה אם אתה היוצר או לא. מכיוון שאיביי דואגת להגן על הקניין הרוחני של היוצרים בצורה מקיפה, פעמים רבות יהיה זה קשה ומסובך לעסוק בסחר של דברים מסוג זה. בנוסף אתה עלול לעבור על חוקי המסחר באיביי וחוקי סחר בינלאומיים אחרים, כשאתה מנסה למכור קניין רוחני שאין לך את הזכויות עליו, אפילו אם מצאת אותו ברשת.

  • כל דבר שהוא מסוכן לשליחה או נוגד את מדיניות איביי

כל חומרי הנפץ והחומרים הדליקים, נכנסים לקטגוריה זו. בנוסף גם רוב המשקאות האלכוהוליים. ניתן למצוא את הרשימה השלמה באיביי ebay.

לקבלת 3 שעות של קורס איביי מעולה בחינם, לחץ כאן!