מציאת מילות המפתח הכי טובות למכירה באיביי

איתור נישה נכונה למכירה באיביי, כמו גם לבעלי אתרים ובלוגים היא נושא בעל חשיבות מכרעת.

את הנישות אנו מוצאים 
בעזרת מציאת מונחי מפתח מתאימים.

בשוק ישנם מספר כלים למציאת מונחי מפתח, כגון וורדטראקר (Wordtracker) וקיוורד אנלייזר (Keyword Analyzer). אבל, ישנו כלי חדש יחסית בשוק, כלי מילות המפתח של גוגל, שהוא פשוט יוצא דופן לטובה.

כך נראה ממשק המשתמש של כלי מילות המפתח של גוגל:

ישנן שתי אפשרויות עיקריות:

להקליד מילה או מונח מפתח הידוע לך או לחליפין, אם יש לך אתר אינטרנט או אם ברצונך לאסוף מידע על אתר אחר, להקליד את כתובת האתר.

כאשר תכננתי את בניית האתר שיש לי כעת בנושא תליונים, בו אני מוכרת את אותם מוצרים שאני מוכרת באיביי, בחרתי את שפת קהל היעד שלי, שלמעשה הן כל השפות, ואת המדינה הרלוונטית, ארה”ב במקרה זה, והקלדתי את מונח המפתח pendant בתיבת החיפוש.

לאחר כ- 3 שניות קיבלתי רשימה בת 100 מונחי חיפוש שעבורם קיבלתי מידע יקר ערך. מתוכם אני מראה לכם את העליונים ברשימה.

המלים הראשונות אותן תראו הן מובנות מאליהן וצפויות, וכבר השתמשתי בהן. אולם תוכלו לראות במורד הרשימה עוד מלים רבות ומפתיעות. לדוגמה, מעולם לא חשבתי על  yellow pendant (201,000),circle pendant (135,000),ceiling pendant(110,000),locket pendant (74,000) ועוד רבים.

המספר בסוגריים מתאר כמה חיפושים נערכו אחרי המושגים האלה ב- 30 הימים האחרונים.

אז  איך משתמשים במונחים האלה?

קודם כל כדאי לקחת לתשומת לב כי אם אנשים מחפשים בגוגל את המונחים האלה, אני מהמרת שבטוח שהם עובדים באיביי גם כן.

לפני זמן קצר הסתכלתי בחשבונות האיביי שלי שעובדים יפה. הנה דוגמה למוצר באיביי שעובד יפה למדי:

Oceanic Excursion Scuba BCD

בעזרת המידע שאספתי עכשיו אוכל לבנות עוד ליסטינגים שבהם מופיעות מלים מתוך סיעור המוחות שעשיתי בעזרת כלי מילות המפתח של גוגל כגון:

scuba masks,scuba weight,oceanic scuba,diving bcd,scuba diving mask,scuba dive gear,scuba bc

כך אני יכולה להכין מוצרים ומונחים אותם אנשים מחפשים ואני יודעת באופן ודאי שהם יגיעו אליהם. כנראה שלא תרצו לעשות זאת עם תעריפי המכירה הפומבית שהינם גבוהים מדי לכך, אבל תעריפי הליסטינגים החדשים לבעלי חנויות באיביי נמוכים מספיק ולכן  שיטה זו עדיין רווחית.

כמו כן, כעת, לאחר שיש בידיי את המידע הזה, אני הולכת לאתר שלי כדי להוסיף שם תכנים רלוונטיים. אעשה זאת על ידי יצירת דפי תוכן שבהם כתובות url, כותרות וכותרות משנה שבהם יש את המלים האלה ובנוסף בתוכן הדפים.

למשל, אני יכולה ליצור דף שבכותרת שלו יש את המלים oceanic scuba או diving bcd.

יצירת דפים שכאלה תביא לאתר את הגולשים המחפשים בגוגל ואתם תהנו משני דברים:

הראשון – תנועה ערה יותר של גולשים באתר.

השני – תנועה ערה יותר של גולשים באתר יכולה להוביל לכך שיקשרו לאתר שלך, וכאשר יבקרו בו יעברו מדף לדף וישהו באתר וגורמים אלה מעלים את האתר בדירוג תוצאות החיפוש כך שגולשים נוספים יבואו.