פייפאל

פייפאל הוא כלי שמשמש את הסוחרים באיביי על מנת מאפשר ביצוע העברות כספים באופן בטוח וקל.
במאמר זה נסקור את הפעולות האפשריות לביצוע בפייפאל:

My account  החשבון שלי
לחיצה על לינק זה תוביל לעמוד הראשי של חשבונכם. שם תוכלו לבדוק את מצבכם הכספי.
תחת My account יש לשוניות נוספות בהן ניתן לבצע פעולות שונות כמו:

Add funds

הוספת כסף לחשבון מכרטיס הויזה או מחשבון הבנק –. משיכת הכסף מאפשרת לכם בתוך כ-5 ימי עסקים ליצור יתרה בחשבון הפייפאל. היתרון הוא שכך לא יסלק כרטיס האשראי בכל קניה ותוכלו לשלם מהמאזן שיווצר בחשבון הפייפאל שלכם.

Withdraw

משיכת כסף מפייפאל לחשבון הבנק––לחיצה על לשונית זו תאפשר לכם להתחיל ולמשוך כספים לחשבונכם האישי בישראל או לחילופין למשוך כסף לכרטיס הויזה. משיכת הכסף לכרטיס הויזה משמעה זיכוי של כרטיס הויזה שעובר אחר כך לחשבון הבנק שלכם.
במשיכת כספים לכרטיס אשראי קיימת הגבלת משיכה של 750$ (או 3000 ₪) ועמלת משיכה של 5$. מעבר לכך קיימת עמלה גבוהה של חברת האשראי שיכולה להגיע ל-2.5% על המרת הכסף מדולרים לשקלים. הכסף יעבור תוך כ-5 ימי עסקים. א

פשרות שניתן להשתמש בה בכדי להתמודד טוב יותר עם העמלה הגבוהה הוא לפתוח חשבון דולרי ולהעביר את הכספים מפייפאל לישראל בדולרים. כך תקטינו את העמלות.

History  – היסטוריה

בעמוד הזה ניתן לראות את היסטורית הפעולות ואף לבצע סינון תצוגה לפי סוגי העברות, תאריכי העברות, כספים ששלחתם או שקיבלתם. ניתן להוריד את הקבצים האלו למחשב על ידי הקלקה על Download my history.

Resolution center

מחלקת תלונות – מחלקה זו מאפשרת להתלונן על ניסיונות הונאה או בעיות בחשבון. פתיחת התלונה תעשה על ידי לחיצה על ,Report a problem לינק שנמצא בראש העמוד.

Profile –  פרופיל

בחלק זה תוכלו לעדכן את פרטיכם האישיים ולהוסיף פרטי חשבון בנק או פרטי כרטיס אשראי. ניתן עוד לשנות הגדרות של חשבון, פרטים אישיים ואף ניתן לסגור את החשבון במידת הצורך. יש לציין בהקשר זה כי במידה והחשבון היה חשבון מוכר או לחילופין קיימות התחייבויות בחשבון, יקח לו 180 יום בכדי להסגר.

Send Money
שימוש בכלי זה מאפשר העברת כסף לבעלי חשבון פייפאל. ניתן לעשות זאת בכדי לשלם למישהו באופן יזום. לא מומלץ לזכות את הלקוח באופן הזה, אלא אם כן חלפו להם 60 ימים מיום המכירה. הסיבה לכך היא שזיכוי מתוך לינק המכירה (issue a refund)  יאפשר לכם לקבל זיכוי בעמלות פייפאל ואילו שליחת הכסף על ידי שימוש בSend money לא יזכה את חשבונכם בעמלות ששילמתם בגין המכירה.
שליחת התשלום יעשה על ידי הזנת אימייל בעל החשבון וציון גובה הסכום המבוקש להעברה.
במידה והעברתם כסף ללקוח במטבע השונה מזה שהוגדר בחשבונו,יצטרך המשתמש להכנס לחשבונו ולאשר את קבלת הכסף במטבע נוסף. ההעברה תחויב ב-2.1% עמלה.

Request Money
לחיצה על לינק זה מאפשרת בקשה לקבלת תשלום. ביצוע הפעולה דומה ביותר לפעולת Send money. בעל החשבון יקבל את הבקשה לתשלום ויוכל ללחוץ על Pay now בכדי להשלים את ההעברת הכסף אליך.

בצורה זו תוכלול להשתמש בחשבון פייפאל על מנת לסחור באי ביי ebay בצורה טובה יותר!

לקבלת 3 שעות של קורס איביי מעולה בחינם, לחץ כאן!