שינויים במדיניות תיאור מצב המוצרים באיביי

איביי החליטה לערוך שינויים במדיניות שלה לגבי תיאור מצב המוצרים. השינויים האלה יהיו נגישים החל מיוני, כשבנוגע למכירות של מכשירי סלולאר, הם נכנסים לפעולה כבר עכשיו.

כשאנו נגיע לפונקציה של item description בדף העלאת המוצר, נקבל אפשרות תיאור שונה בכל מיני קטגוריות.

לטעמי יש בכך הרבה מן ההיגיון ואני חושבת שאיביי הלכו פה בכיוון הנכון, כי למשל תיאור מצב המוצר ביחס לזוג מספרים הוא שונה לגמרי מאשר תיאור המצב שאנו נדרשים לו כשאנו מתארים מכשיר מוטורולה.

לדוגמא, תיאור מצב ביחס למכירת ספרים הוא כדלקמן:

Brand newחדש, שלא נקרא, ספר שלא השתמשו בו במצב מצויין ללא דפים חסרים או פגומים.

Like newספר במצב מעולה, העטיפה מבריקה ולא פגועה. אין דפים חסרים או פגומים, אין קמטים או קרעים, אין סימונים בגוף הטקסט או בשוליים. יתכנו סימנים מינימליים של בעלות, סימני שימוש מינימאליים ביותר.

Very goodספר שנקרא, אך הוא במצב מעולה, אין פגמים בולטים על העטיפה, אין דפים פגועים או חסרים ואין קריעות, אין סימונים בגוף הטקסט, יתכנו סימני זהות מינימאליים על העטיפה, סימני שימוש מינימאליים.

Goodספר שנקרא אך הוא במצב טוב. פגמים מינימאליים על העטיפה, אך לא חורים או קרעים. על העמודים סימני שימוש מינימאליים ורוב הדפים אינם פגומים, סימני עיפרון מינימאליים בטקסט ללא הדגשות, ללא כתיבה בשוליים וללא דפים חסרים.

Acceptableספר שברור שהשתמשו בו, יתכנו פגמים בעטיפה, אך שברובה תהיה קיימת, תיתכן כתיבה על השוליים, הדגשות בטקסט, אך ללא דפים חסרים.

לעומת זאת, תיאור מצב ביחס למכירת טלפונים סלולאריים הוא אחר לגמרי.

Newמוצר חדש לגמרי, אף פעם לא היה בשימוש, אף פעם לא נפתח, אף פעם לא נפגם, כשהוא בעטיפתו המקורית. העטיפה צריכה להיות זהה לזו שתימצא בחנות, למעט מקרים בהם המוצר נארז על ידי היצרן, שלא למכירה בחנות.

New otherמוצר חדש, שלא היה בשימוש ואין עליו שום סימנים של שימוש. יתכן ותחסר האריזה המקורית, או שתהיה אריזה מקורית אך לא תהיה חתומה. המוצר יכול להיות יד שניה מהמפעל או מוצר חדש שלא היה בשימוש אך עם פגמים.

Manufacturer refurbishedמוצר שהוחזר למצב תקין בצורה מקצועית על ידי היצרן או מוכר בעל רישיון מהיצרן. זה אומר שהמוצר נבדק, נוקה, תוקן ועומד בהוראות היצרן, כשהוא במצב מעולה. מוצר זה יכול להיות באריזתו המקורית ויכול גם שלא.

Seller refurbishedמוצר שהוחזר למצב תקין על ידי המוכר או צד ג’ שאינו מאושר על ידי היצרן. זה אומר שהמוצר נבדק, נוקה ותוקן למצב עבודה תקין והוא במצב מעולה. המוצר יכול להיות באריזתו המקורית ויכול גם שלא.

Usedמוצר שהיה בשימוש, יתכנו פגמים בגוף המוצר, אך הוא במצב תפעולי מלא ויש בו את כל הפונקציות הנדרשות. יכול להיות מוצר חדש שנקנה והוחזר.

For parts or not workingמוצר שאינו מתפקד כמו שהיה אמור לתפקד ואין לו את התפקוד המלא שלו. זה כולל מוצרים שהם פגומים עד כדי כך שקשה לעשות בהם את השימוש המקורי שלו נועדו. מוצרים שנדרש לתקן אותם ומוצרים שחסרים להם חלקים מהותיים.

כמו כל מדיניות חדשה אחרת, יתכן וחלק מהמוכרים יצטרכו לעשות קצת עבודה על הליסטינגים שלהם עד שהם יגיעו למצב שהם עומדים בה, אך זוהי מדיניות נכונה.

אני חושבת שכל מה שעוזר לנו להיות יותר ברורים ביחס למוצרים שאנו מוכרים באיביי, יגרום לכך שיהיו פחות אי הבנות ופחות מקרים בהם הקונים לא מבינים לאיזה עיסקה הם נכנסים וכך בסופו של יום, יהיו לנו פחות פידבקים שליליים ותלונות על כך שהמוצר אינו כמתואר.